Zhodnotenie jarnej časti sezóny 2015/2016

30.06.2016

Muži

Družstvo dospelých aj v jarnej časti viedol hrajúci tréner Tomáš Cenkner. Po skončení jesennej časti sezóny 2015/2016 sa muži umiestnili s 28 bodmi v tabuľke na 3. mieste (zo 14 mužstiev). Cieľom mužstva bolo umiestniť sa po odohratí všetkých zápasov prinajhoršom na 2. mieste, ktoré bolo taktiež postupové. Tento cieľ sa však splniť nepodarilo. Počas celej jarnej časti káder trápili rôzne zranenia. U dvoch hráčov (Marek Brečka a Pavol Michalenko) došlo aj k zraneniam, ktoré ich vyradili z hry na viac zápasov. Navyše, počas celej jarnej časti bol problém aj s brankármi (Radoslav Jenčík a Jakub Biľanský), ktorí sa pre pracovné povinnosti nemohli zúčastniť viacerých zápasov, a tak v bráne musel niekoľkokrát zaskakovať hráč z poľa (Jakub Max). Všetky tieto nepríjemné problémy výrazne ovplyvnili výkony mužstva, ktoré v 12 jarných zápasoch nazbieralo napokon len 13 bodov a so ziskom 41 bodov sa umiestnilo až na 5. priečke tabuľky II. triedy OBFZ Humenné.

Dorast

Trénerom dorasteneckého družstva bol v jarnej časti naďalej Matúš Brečka. Chlapci boli po jeseni  so ziskom 18 bodov v tabuľke na 8. mieste (z 13 účastníkov). V jarnej časti bolo cieľom poskočiť v tabuľke aspoň o dve priečky vyššie. V 11 jarných zápasoch sa nám podarilo uhrať 5 víťazstiev, 1 remízu a 5 prehier, čo stačilo na 16 bodov a iba udržanie si pozície z jesene. Treba však dodať, že niektorí chlapci boli v jari maximálne vyťažení, keďže až 8 hráčov z dorastu zaznamenalo štart za mužstvo dospelých, pričom dvaja (René Burik a Peter Gnip) nastupovali pravidelne v základe.

Žiaci

Družstvo žiakov na jar pokračovalo v malom futbale, ktorý sa hrá turnajovým spôsobom. V trojčlennej skupine ,,C" im po jeseni patrilo 3. miesto. V jarnej časti bolo cieľom pobiť sa s Ubľou aspoň o druhé miesto v skupine, keďže celok Uliča zostavený zo starších a skúsenejších chlapcov bol nad naše sily. Napokon sa to chlapcom podarilo. Ubľu sme dokázali zdolať na turnaji v Uliči, aj na domácom turnaji a obsadili sme v skupine konečné 2. miesto. Na finálový turnaj II. triedy žiakov OBFZ Humenné v malom futbale postúpil Ulič, kde si zmeral sily s víťazmi skupín A, B a D.