Zhodnotenie sezóny 2016/2017

30.06.2017

MUŽI

Po odohratí všetkých zápasov jesennej časti sezóny 2016/2017 zimovalo naše A-mužstvo s 27 bodmi na 3. mieste tabuľky II. Triedy OBFZ Humenné. Pred začiatkom súťažného ročníka sme si stanovili za cieľ dosiahnuť také umiestnenie, ktoré by nám v jarnej časti umožnilo hrať o postup do I. triedy. Na lídra súťaže z Ohradzian sme síce strácali 7 bodov. No aktuálne postavenie v tabuľke nám i tak stále dávalo šancu na boj o postup, keďže situácia vo vyšších súťažiach sa vyvíjala tak, že postupové mohlo byť aj 2. miesto, na ktoré sme pred začiatkom jari strácali 2 body. 

Cieľ pred jarnou časťou tak bol jasný, skončiť na druhom mieste a postúpiť do najvyššej okresnej súťaže. Úvodné kolá jarnej časti však priniesli veľmi kolísavé výsledky a mužstvu chýbali najmä body z vonkajších zápasov. Napriek tomu sme po piatich odohraných zápasoch strácali na druhú N. Sitnicu vždy len 2 body. Až prišli dva vonkajšie zlomové zápasy, v Brestove a v Hrabovci, kde sme prehrali zhodne 2:1, a ktoré sme si prehrali vlastnými chybami v nezvládnutých záveroch zápasov. Následne sme v domácom prostredí nezvládli zdolať Ňagov, remíza 1:1 pre nás znamenala ďalšiu stratu bodov a náskok Nižnej Sitnice sa zvýšil už na 10 bodov, čo pre nás 4 kola pred koncom znamenalo, že sme stratili šancu na boj o postup. Posledné 4 kolá sme zaznamenali pekné výsledky (1:1 v Kolonici, 5:0 s Ul. Krivým, 0:1 v Habure a 4:2 doma s N. Sitnicou), no stačilo nám to len na 48 bodov konečné 3. miesto v tabuľke.

Mužstvo počas celej sezóny dosiahlo 14 víťazstiev, 6 remíz a 6 prehier, z toho v domácich zápasoch 10 víťazstiev, 2 remízy a 1 prehru. Za najcennejšie víťazstvá možno označiť víťazstvá nad Ohradzanmi (doma 1:0), v Zubnom (1:3), v Habure 0:1 a doma s N. Sitnicou 4:2. Naopak, najslabšie výkony mužstvo predviedlo v Ňagove (4:1), v Ohradzanoch (5:0). Tiež veľmi mrzia straty bodov v domácich zápasoch, nešťastná prehra s Brestovom (1:3), remíza s Rovným (2:2) a s Ňagovom (1:1). Škoda týchto domácich strát, lebo na ihriskách súperov sme počas celej sezóny nazbierali pekných 16 bodov. Nebyť týchto domácich strát s tabuľkovo aj výkonnostne slabšími súpermi, pohľad na tabuľku mohol byť po sezóne určite veselší.


DORAST

Družstvo dorastu po skončení sezóny 2015/2016 opustilo niekoľko hráčov, ktorým už vek nedovoľoval naďalej hrať za túto mládežníčku kategóriu. Zo žiakov prišiel do dorastu len jeden hráč a tak sme po zúžení kádra mohli toto družstvo prihlásiť len do súťaže v malom futbale (II. Trieda OBFZ Humenné). Treba však povedať, že chlapci si v tejto súťaži počínali veľmi dobre, okrem zápasu v Lieskovci a v Radvani vyhrali všetky ostatné a svoju súťaž vyhrali. 

Škoda len, že 8-člennú súťaž nedohrali všetci účastníci a až 4 družstvá sa v priebehu súťaže odhlásili. Tým pádom chlapci prišli o niektoré zápasy, výsledky odhlásených družstiev boli anulované, no naši si napriek tomu udržali prvú priečku. Štyria hráči z dorastu však počas celej sezóny pravidelne nastupovali aj za A-mužstvo, a to Peter Gnip, Daniel Giertl, René Burik, Jaroslav Vaceľ. 


ŽIACI

Po niekoľkých rokoch sa nášmu klubu podarilo vytvoriť družstvo žiakov s dostatočným počtom hráčov pre veľký futbal (I. Trieda OBFZ Humenné). Mužstvu sa v prvej polovici súťaže príliš nedarilo a z 11 zápasov sme prehrali až 9. Vyhrali sme zvyšné 2 zápasy, a to v Stakčíne 1:4, doma s Ľubišou 3:0 kont. (kvôli neoprávnenému štartu hráča hostí) a so získanými 6 bodmi nám po jeseni patrila 10. priečka. Počas zimnej prestávky chlapci trénovali dva krát týždenne v priestoroch našej telocvične. V jarnej časti boli výsledky podobné a okrem zápasu s posledným Stakčínom, ktorý sme doma porazili 6:1, mužstvo zaznamenávalo vysoké prehry.

Treba však k tomu dodať, že v našej obci sme tento školský rok na základnej škole nemali 9. ročník, družstvu tak chýbali starší a skúsenejší hráči a takmer vo všetkých zápasoch sme nastupovali proti silnejším a skúsenejším celkom. Napriek týmto ťažkým zápasom naši žiaci chuť do futbalu mali a účasť na tréningoch bola až do polovice mesiaca máj veľmi dobrá. V máji nám v družstve začali pribúdať dlhodobé zranenia (zlomená ruka, prasknutý členok, porezaná noha), objavili sa aj dlhodobejšie choroby a hráčov bolo v družstve postupne menej a menej. Niektoré zápasy sme museli prekladať na iné termíny, napokon sme v poslednom týždni mali odohrať až tri zápasy, čo so značne okliešteným kádrom nebolo možné a tak sme naše žiacke družstvo museli týždeň pred koncom súťažného ročníka odhlásiť zo súťaže.